Badania kliniczne

SGD Clinic to dynamicznie rozwijający się ośrodek badań klinicznych, został stworzony ponieważ wierzymy, że uczestnicząc w rozwoju innowacyjnych terapii i nowoczesnych technologii medycznych, poprawiamy jakość życia naszych pacjentów. 

Badania kliniczne przy nieustannej potrzebie tworzenia nowych metod leczenia stanowią fundament współczesnej medycyny. Dlatego w Naszym centrum stworzyliśmy warunki do prowadzenia badań klinicznych spełniające najwyższe standardy. Z powodzeniem realizujemy badania kliniczne umożliwiające pacjentom dostęp do najnowszych terapii, które często nie są jeszcze dostępne na rynku. Staramy się zapewnić uczestnikom doskonałą opiekę, wszystkie badania są prowadzone zgodnie z zasadami Dobrej Partyki Klinicznej (Good Clinical Practice) oraz obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi badań klinicznych, a najważniejszą kwestią i priorytetem dla Nas jest bezpieczeństwo pacjenta.

Dla Sponsora / CRO

Współpracujemy ze specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Osoby należące do zespołu badawczego: lekarze specjaliści, koordynatorzy badań oraz wykwalifikowane pielęgniarki, posiadają aktualne certyfikaty ICH GCP oraz IATA. Posiadamy szeroką bazę pacjentów, a dzięki zaangażowanym badaczom osiągamy wysokie poziomy rekrutacji. Nasza placówka przystosowana jest do prowadzenia badań faz II, III, IV. Ośrodek jest w pełni wyposażony w odpowiedni, niezbędny, nowoczesny, certyfikowany sprzęt medyczny.

Dla pacjenta

W badaniu klinicznym może wziąć udział każda osoba z daną jednostką chorobową, która spełnia określone warunki tzw. kryteria włączenia do badania. O zakwalifikowaniu pacjenta decyduje lekarz prowadzący wizytę przesiewową. Zgoda pacjenta na udział w badaniu jest dobrowolna i może on ją wycofać w każdym dowolnym momencie, bez podania przyczyny. W trakcie trwania badania pacjent ma regularne wizyty kontrolne w Ośrodku w celu oceny skuteczności i bezpieczeństwa przyjmowanego leczenia. W związku ze swoim udziałem w badaniu klinicznym pacjent nie ponosi żadnych kosztów.

Korzyści z udziału w badaniu klinicznym:

  • dostęp do nowoczesnych terapii, które są trudno dostępne lub niedostępne na rynku,
  • bezpłatna opieka specjalistyczna na najwyższym poziomie,
  • bezpłatne leczenie w ramach badania klinicznego,
  • zwrot poniesionych kosztów dojazdu na wizyty,
  • osobisty wkład w rozwój medycyny.

 

W SGD Clinic elastycznie dopasowujemy się do potrzeb Naszych pacjentów. Staramy się zapewnić przyjazną atmosferę i komfortowe warunki podczas całego okresu trwania leczenia. 

Aktualnie prowadzone badania

Łuszczyca plackowata.

Atopowe zapalenie skóry.

Łysienie plackowate.

Przewlekła egzema rąk.

Trądzik odwrócony.

Toczeń rumieniowaty.

Bielactwo.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat prowadzonych badań i umówienia się na wizytę kwalifikacyjną w naszym ośrodku zapraszamy do kontaktu.

Koordynator badań klinicznych

Napisz do nas